Desátý ročník Čisté Vysočiny je za námi

By: Město Třešť | 20 Dub 2018

Místní akční skupina Třešťsko a Město Třešť se ve čtvrtek 19. dubna opět zapojily již do jubilejního 10. ročníku akce Čistá Vysočina, kterou organizuje Kraj Vysočina. S úklidem podél příjezdových cest do Třeště, a to směrem od Jezdovic, Stonařova, Pavlova, Hodic a Batelova, pomáhali se sběrem a vytříděním odpadu navíc i dobrovolníci z třešťského SDH, florbalisté TJ Slavoj Třešť, ale i dobrovolníci z řad občanů.

O týden dříve, 14. dubna, odstartovala úklid taktéž TJ Orel Třešť, která se postarala o zkrášlení prostoru kolem silnice směrem na Čenkov, včetně okolí nedalekého lomu. „Našli jsme spousty nezajímavých věcí, nejvíce bylo plechovek od energetických nápojů a krabiček od cigaret. Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu. Do akce se konkrétně zapojili: Jan Polák, Eliška Poláková, František Novák, Hana Mikešová a z kavárny z Gram Kafé nám přijela pomoci ještě jedna Hana Mikešová s dcerou Lindou,“ poděkoval Tomáš Niederhafner, starosta TJ Orel Třešť.

„Účast na úklidu byla letos doslova rekordní. Ve svém volném čase pomohlo v oba dny vyčistit příjezdové cesty do Třeště dohromady 27 dobrovolníků,“ nechal se slyšet Josef Křepela z odboru rozvoje a správy majetku města.

Všem dobrovolníkům, kterým není lhostejný vzhled přírody v okolí našeho města, děkujeme.